وباکا

آموزش تخصصی برنامه نویسی وب

برنامه نویسی اندروید – 9# آموزش نصب و مدیریت بانک های اطلاعاتی اس کیوال لایت

 

SQLite Expert طراحی شده تا به همه نیازهای کاربران از query های ساده پایگاه داده گرفته تا پایگاه داده های پیچیده ی در حال توسعه پاسخ دهد. این نرم افزار شامل یک query builder و یک ویرایشگر SQL با قابلیت syntax highlighting (رنگی کردن دستورات)، کامل نمودن دستورات به صورت خودکار، نمایش و ایجاد جداول و ورود و خروج اطلاعات پایگاه داده می باشد.
پنل های این برنامه به شما این امکان را می دهد تا اتصالات به پایگاه داده، موجودی های پایگاه داده، متغییرهای جداول مانند ایندکس ها، کلیدها و … را مشاهده کنید و یا آنها را اضافه، حذف و یا تغییر دهید. همچنین با این برنامه می توانید دیتابیس جدیدی ایجاد کرده و مطالب و داده های آن را ویرایش نمایید. از آنجایی که این برنامه قابلیت پشتیبانی و ریکاوری از اطلاعات را دارد پس نباید نگران از بین رفتن داده ها باشید.

برای نصب برنامه sqlite expert  آنرا از آدرس زیر دانلود کنید.

دانلود نرم افزار SQLite Expert

بعد از نصب نرم افزار باید فایل های پوشه Cracked رو در محل نصب برنامه کپی می کنیم.

آموزش نرم افزار اس کیو لایت اکسپرت

برای برای ایجاد بانک اطلاعاتی از گزینه file->new database را اجرا می کنیم.

و در در قسمت Database  File  مسیر و نام فایل بانک اطلاعاتی را انتخاب کرده، در قسمت Database Alias نام مستعار بانک اطلاعاتی را تعیین می کنیم

و در قسمت Encoding روش کدگذاری حروف تعیین می شود که بهتر است UTF8 باشد.

ایجاد بانک اطلاعاتی SQLite

پس از تائید کادر بانک اطلاعاتی sqlite ایجاد خواهد شد.

بعد از ایجاد بانک اطلاعاتی در ستون سمت چپ روی نام بانک اطلاعاتی کلیک راست کرده و گزینه New Table را اجرا می کنیم. برای جدول جدید مشابه شکل زیر باید نام جدول را تعیین کرده و برای اضافه کردن ستون های دلخواه روی دکمه add پایین کادر کلیک کنیم.

بعد از تعیین ستون های جدول  و برای هر کدام نام ستون، نوع داده ، مقدار پیش فرض و … باید در قسمت indexes کلیداصلی جدول را تعیین کنیم و در قسمت Foreign Keys  کلیدهای خارجی و ارتباط بین جداول sqlite را تعیین نماییم.

برای اضافه کردن و مدیریت داده های جدول  از زبانه Data استفاده می کنیم و برای اجرای دستورات SQL از زبانه SQL استفاده می کنیم.

ایجاد و مدیریت جداول sqlite

برای دسترسی به آموزش کامل، فیلم آموزش تصویری نصب و استفاده از SQLite را دریافت کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب