وباکا

آموزش تخصصی برنامه نویسی وب

استفاده از ایجاد لینک های داخلی در وردپرس برای سایت های محتوا محور، داری اهمیت بسیار بالایی است و ایجاد لینک های داخلی (internal links) یک اقدام مهم در بهبود سایت برای موتورهای جستجو (SEO)  است . لینک داخلی، یعنی وجود لینک هایی از داخل یک پست به پست های دیگر همان سایت.

وقتی خزنده موتور جستجوی گوگل وارد صفحه ای از وب سایت شماشود لینک های داخلی موجود در متن شما را نیز دنبال می کند. اگر لینک های داخلی در سایت داشته باشید، خزنده به درستی ساختار وب سایت را فهمیده و همه ی مطالب شما را به سرعت بررسی و ایندکس می کند. اما شاید شما تا به امروز پست های زیادی در وب سایت خود منتشر کرده اید، ویرایش نوشته ها و افزودن لینک، کاری بسیار وقت گیر و طاقت فرسا است،

در این قسمت افزونه ای را به شما معرفی کنیم که خیلی سریع و راحت این کار را برای شما انجام خواهد داده و برای همه پست های شما لینک داخلی ایجاد کند.

افزونه SEO Post Content Links

با استفاده از افزونه ی SEO Post Content Links   می توانید لینک های داخلی در وردپرس را براحتی ایجاد کنید. این افزونه وردپرس ، خیلی ساده و سریع لینک های منطقی و هوشمند در محتوای صفحات وب سایت وردپرسی شما ایجاد می کند. این افزونه وردپرس از تمام زبان ها پشتیبانی می کند و قادر است هر مقدار متن را پردازش کند، همچنین هیچ تغییری در متن ها ایجاد نخواهد کرد. افزونه مورد نظر که توسط تیم content-links توسعه یافته است.

نصب و راه اندازی افزونه

برای نصب این افزونه به پیشخوان وردپرس> افزونه> افزودن مراجعه کرده و اقدام به نصب و فعال سازی آن کنید. 

در ادامه آموزش می دهیم که چگونه لینک های داخلی را ایجاد کنید.

در تصویر زیر دو صفحه ی مختلف از وب سایتی را مشاهده می کنید که هیچ لینکی درون آن مشاهده نمی شود.

افزونه لینک داخلی وردپرس

برای شروع کار با افزونه ی SEO Post Content Link از بخش پیشخوان وردپرس بر روی Content Links کلیک کنید و در صفحه ی باز می شود با کلیک بر روی Settings پنجره  تنظیمات افزونه را باز کنید:

افزونه لینک داخلی وردپرس

Count of links in text: این بخش مربوط به تعداد لینک ها در متن می باشد. که به طور پیشفرض حداکثر سه لینک برای هر متن بیان شده است. این افزونه تلاش خواهد کرد که تا ۳ لینک در متن ایجاد کند.
Black Words: همانطور که مشاهده می کنید دستورات افزونه برخی از Black Words را ایجاد می کند،   اگر بخواهید می توانید این لیست را به انتخاب خود ویرایش کنید. Black Words کلماتی پیش پا افتاده هستند که در ایجاد لینک ها باید چشم پوشی شوند.
در آخر گزینه ی Linking posts among themselves within one category را انتخاب کنید و بر روی Save کلیک کنید. با انتخاب این گزینه لینک ها فقط بین پست های موجود در یک دسته بندی ایجاد می شود.

در گام بعد باید کلمات کلیدی را که در ساختمان لینک شرکت می کنند را مشخص کنید.تنظیمات افزونه لینک داخلی در وردپرس

در بخش Link anchors کلمات کلیدی مورد نیاز خود را وارد کنید. از ویژگی های خوب افزونه SEO Post Content links این است که می توانید از ریشه های کلمات برای ایجاد پیوند استفاده کنید. این افزونه به طور خودکار ارتباط کلمه با ریشه های مربوطه را پیدا خواهد کرد و از کلمات خود برای ایجاد لینک های داخلی در وردپرس استفاده می کند.
دقت داشته باشید اگر ریشه کلمات و یا عبارات یافت نشوند، لینک ها ایجاد نخواهند شد. برای جدا کردن کلمات کلیدی می توانید از کاراکتر کاما (
,) استفاده کنید. راه دیگر برای وارد کردن کلمات کلیدی کمک گرفتن از خود افزونه می باشد، به این ترتیب شما می توانید بر روی گزینه ی Get Words & Phrases در هر دسته کلیک کنید تا افرونه کلمات کلیدی و عبارات را به صورت خودکار به این بخش اضافه کند، برای دریافت کلمات کلیدی همه ی دسته ها می توانید بر روی گزینه ی Get words & phrases from all categories کلیک کنید. در ادامه کلمات مورد نظر خود را از بین کلمات پیشنهادی انتخاب و باقی کلمات را حذف کنید. در پایان بر روی گزینه ی Save کلیک کنید.

این افزونه لیست Black Words را در نظر می گیرد تا کلمات را از Link anchors حذف کند. علاوه بر این به آغاز و پایان جملات نیز توجه دارد تا در اطراف آن قرار نگیرند.

عملکرد افزونه

در شکل زیر نتیجه اجرای افزونه را می بینید:

افزونه ساخت لینک داخلی در وردپرس

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، تنها با چند مرحله ی ساده، خیلی سریع می توانید لینک های منطقی و هوشمندی توسط افزونه ی SEO Post Content link ایجاد کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب