وباکا

آموزش تخصصی برنامه نویسی وب

اگر هنگام آپلود فایل های بزرگتر از 2 مکابایت  در قسمت رسانه های وردپرس ، با پیغام خطا مواجه می شوید این مطلب را بخوانید. برای بسیاری از کاربران حجم آپلود فایل در وردپرس بسیار کم می باشد ، چون این مورد بستگی به تنظیمات php سرور هاست شما دارد برای همه متفاوت است.

هر چند معمولاً برای آپلود و نگهداری فایل های بزرگ از هاست دانلود در کنار هاست اصلی سایت استفاده می کنند ولی باز هم اگر نیاز به آپلود فایل های بزرگتر از دو مگابایت در وردپرس دارید می توانید تنظیمات PHP را تغییر داد.

توجه : ممکن است برخی هاستینگ ها برای امنیت بیشتر بعضی از این تغییرات را در سرور مسدود کرده باشند ، در اینصورت پس از اعمال تغییرات وب سایت شما با خطای interval sever error مواجه می شود که برای رفع آن کافیست کد اضافه شدن را مجدد از فایل خود حذف نمایید.

روش های افزایش حجم آپلود فایل در وردپرس

1- تغییر در فایل php.ini اصلی

تنظیمات مربوط به حداکثر اندازه فایل ها، در فایل php.ini ذخیره شده است.  اگر از سرور مجازی برای سایت استفاده می کنید و یا به هر شکلی دسترسی به فایل اصلی php.ini دارید باید دو مقدار زیر را تغییر دهید و سپس وب سرور خود را ری استارت نمایید :


upload_max_filesize = 128M
post_max_size = 128M
max_execution_time = 300

2-ایجاد php.ini در wp-admin

اگر دسترسی به فایل php.ini وب سرور میزبانی سایت خود ندارید می توانید که فایل متنی بنام php.ini ایجاد کرده، کدهای فوق را به آن اضافه کرده و آنرا در پوشه wp-admin خود آپلود کنید و تست کنید. این فایل را می توان در ریشه هاست یعنی public_html نیز آپلود کرد.

3- افزونه Increase Upload Max Filesize

افزونه Increase Upload Max Filesize را از وردپرس دانلود کنید و سپس نصب کنید ، پس از نصب این افزونه شما می توانید مقدار دلخواه خود را وارد کنید تا حداکثر حجم آپلود وردپرس شما تغییر کند.

4-قرار دادن کد ها در functions

در مواردی با قرار دادن این کد ها در فایل فانکشن قالب مشکل حجم آپلود فایل در وردپرس رفع شده است :

@ini_set( 'upload_max_size' , '64M' );
@ini_set( 'post_max_size', '64M');
@ini_set( 'max_execution_time', '300' );

5-روش htaccess

شما می توانید با قرار دادن کد های زیر در فایل .htaccess حجم آپلود در وردپرس را افزایش دهید ، در صورتی که این فایل در قالب شما وجود ندارد می توانید آن را در public_html خود با نام .htaccess ایجاد کنید.

php_value upload_max_filesize 64M
php_value post_max_size 64M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب